100 let

Den na závodišti

Ve středu 26. 5. 2004 probíhal sportovní kurz tříd 3.H, 7.B, 7.C na pardubickém závodišti. Po úvodní prohlídce plochy a projití tréninkových kontrol se uskutečnil parkový orientační běh dvojic s mapou TAXIS 1:5000. Na trati s 18 kontrolami si nejlépe vedla dvojice ze 3.H Jiroušková, Víšek (3.H), která zvítězila o 25 sekund. Kompletní výsledky najdete zde.

Po krátkém odpočinku pokračoval Velký přespolní běh 2300 m s překážkami Gymnázium cross-country survival. Po hromadném startu museli běžci překonat skoky: Drop, živý plot, hráz rybníčku, 1. Poplerův skok, příkop, Irskou lavici, 2. Poplerův skok, příkop, živý plot. proutěnku, plot, Hadí skok, palisádu a kopec, vodní příkop a kamennou zeď. Pod nohama se střídala tráva a oranice.
Mezi chlapci zvítězil Filip Dvořák (3.H) o 16 sekund a mezi děvčaty Jana Schrogelová (3.H) o 62 sekund. Je však třeba ocenit všechny, kteří dokončili nelehký závod, jenž vyžadoval nejen vytrvalost, ale i odvahu napřiklad na Hadím příkopu. Kompletní výsledky najdete zde.
Možná byla založena tradice krosových běhů Gymnázia Pardubice. Navrhuji, aby se na stejné trati běhalo i další roky a vedly se dlouhodobé tabulky.

Za organizaci celého sportovního dopoledne patří poděkování studentkám a studentům předmaturitního ročníku (orientačním běžcům): Ivetě Duchové, Pavle Fukátkové, Petrovi Fukátkovi, Honzovi Hermanovi, Veronice Krčálové.

Byly přidány výsledky krosu, který se běžel předchozí týden na stejné trati.