100 let

FINÁLE DIVIZE E V KOPANÉ DÍVEK

V hale Gymnázia Žamberk se 27.2. uskutečnil finálový turnaj dívek v kopané. Soupeřem našich dívek byla družstva z Chocně, Hradce Králové a Žamberka. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti dívkám z Chocně a rozsříleli jsme 6:2 a měli jsme tak nakročeno k postupu do dalších bojů, kam postupoval pouze vítěz skupiny. Druhým utkáním proti Hradci Králové jsme si náš plán (postup) dosti zkomplikovali, protože jsem v jasně vyhraném zápase nakonec jen remizovali 3:3, když jsme ještě 2 minuty před koncem vedli 3:1. Síla našeho družstva se ukázala v posledním utkání proti domácím. Úvod zápasu se nám vůbec nepovedl a po prvním poločase jsme prohraváli 0:2. Ve druhém poločase jsme soupeře tlačili, ale tím jsme nabídli několik brejků na naši branku, které na štěstí neskončili gólem. Po gólu, který jsme vstřelili, ale nebyl rozhodčím uznán jako regulérní, se usilí našeho družstva o vstřelení gólu ještě zvýšilo. Vytoužené dva góly se podařilo vstřelit až v samotném závěru. Zápas skončil 2:2 a my jsme ještě museli čekat na výsledek posledního utkání mezi Hradcem a Chocní, který rozhodoval o postupujícím. Věděli jsme , když Hradec nezvítězí ,my postupujeme. Zápas byl dramatický až do úplného závěru a k naší úplné spokojenosti skončil 2:2. To pro nás znamenalo postup. Nezbývá než našim dívkám pogratulovat a popřát hodně štěstí v dalších kolech. Naši školu reprezentovala. Strachotová M. nejlepší střelkyně týmu, Benešová J., Boháčová M., Tlapáková L., Horvátová B., Záhorovská M., Kupková K. a Musílková N.