100 let

NOVÉ POKYNY PRO LYŽÁK 5.A,B

 POKYNY PRO ÚČASTNÍKY POBYTOVÉHO ZÁJEZDU 

RAKOUSKO

Ledovec Mölltal

   DOPRAVA AUTOBUSEMDen odjezdu:    Ne   1.2.2009 Nástupní místo: Pardubice   Čas: 6:45 (Gymnazium, Dašická 1083, Pardubice 53003)Pozor změna času odjezdu                                   Doporučujeme, abyste se dostavili 20 minut před odjezdem  Den návratu:    So   7.2.2009 (v brzkých ranních hodinách)  UBYTOVÁNÍOd:    Ne    1.2.2009 Od:    Pá    6.2.2009Typ ubytování:  Hotel Margaretenbad (Lainach) Delegát v místě pobytu:  Markéta Čihánková (bude k dispozici již v Pardubicích)  CESTOVNÍ DOKLADYKaždý účastník zájezdu musí mít s sebou platný cestovní doklad (pas nebo občanský průkaz vydaný od druhé poloviny roku 2000 se strojově čitelnou zónou)..  Upozorňujeme, že za jakékoliv zanedbání cestovních formalit neneseme zodpovědnost. 
INFORMACE K PŘEPRAVĚ
Klienti jsou přepravováni autobusy cestovní kanceláře Victoria. Jedná se o autobusy s plnou výbavou (WC-funkční dle klimatických podmínek, bar, klimatizace, DVD/video, ski-box). Během cesty se po cca. 4 hodinách jízdy konají asi 30-minutové bezpečnostní a hygienické přestávky, na kterých je možno zakoupit teplé i studené nápoje za Kč. Do autobusu si účastníci usedají dle zasedacího pořádku, který je vyvěšen na dveřích autobusu. Cestující jsou povinni zasedací pořádek respektovat. CK v zájmu udržení příznivé ceny dopravy využívá celou kapacitu autobusu, tzn. i poslední řadu sedadel. Z důvodu bezpečnosti a omezené kapacity zavazadlových prostorů autobusů jsme nuceni omezit počet a velikost přepravovaných zavazadel. Za běžnou velikost a počet zavazadel považujeme: jeden kufr, taška nebo batoh na oblečeníí a osobní potřeby o max. hmotnosti 15 kg, dále jeden pár lyží nebo snowboard, pokud možno v obalu a lyžařské boty. Přeprava více párů lyží a jiných objemných zavazadel není možná. Upozorňujeme, že delegát u autobusu nepovolí naložit  nadlimitní zavazadla!!  Zavazadla si pokud možno hlídejte a před vycestováním je označte jmenovkou. CK nenese zodpovědnost za případnou ztrátu popř. poškození zavazadel.  Doba trvání jízdy z Pardubic je cca 12 hodin. Příjezd do střediska je plánován v odpoledních až večerních hodinách.     INFORMACE K UBYTOVÁNÍ

Hotel Margaretenbad je umístěn na okraji obce Lainach, asi 2,5 km od centra Rangersdorfu. Vzdálenost ubytovny od ledovce je cca. 30 km, dopravu tam i zpět zajišťuje CK. K dispozici jsou příjemně zařízené 2- až 4-lůžkové pokoje. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a WC a SAT-TV. Vícelůžkové pokoje můžou mít palandy. Povlečení je na místě k dispozici. Ručníky, čistící a hygienické potřeby je nutno mít vlastní. V ubytovně je dále jídelna, lyžárna, společenská místnos. Za poplatek cca. 5 Euro je na místě dle domluvy využít vířivku, saunu nebo parní lázně.

STRAVOVÁNÍStravování probíhá formou polopenze.Snídaně bufetovým způsobem, večeře o třech chodech (polévka, hlavní jídlo, dezert). Nápoje se hradí zvlášť.  SKIPASV ceně je zahrnut skipas SKI HIT na příslušný počet dnů platný na ledovci Mölltal, ve středisku Ankogel a i v dalších střediscích Východního Tyrolska. Hradí se vratná záloha 5 Euro na skipas, které si delegát CK ponechá v případě, že mu po ukončení lyžování v poslední den nebude skipas navrácen. Foto není nutné. PROGRAM ZÁJEZDU

Program zájezdu 5/5

1. den: odjezd z Pardubic v 6,45 hod., cesta nonstop s hygienickými přestávkami, příjezd do místa ubytování v odpoledních hodinách, ubytování se, večeře, nocleh2. - 5. den: snídaně cca v 7,30 hod., odjezd na ledovec, celodenní lyžování, odjezd do místa ubytování v cca 17 hod., večeře, nocleh6. den: snídaně cca v 7,30 hod., ukončení pobytu, odjezd na ledovec, celodenní lyžování, odjezd do ČR v cca 17 hod., příjezd do Pardubic mezi 3. a 4. hodinou ranní následující den.  POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH – NENÍ ZAHRNUTO V CENĚ ZÁJEZDUNezapomeňte si před vycestováním uzavřít pojištění léčebných výloh. Necháváme na Vašem zvážení, která z pojišťoven je pro Vás nejvýhodnější. Pojistné krytí se vztahuje na lyžování na upravených, značených sjezdovkách. Mějte prosím na paměti, že náklady spojené s lékařským ošetřením v zahraničí mohou být vysoké a mohou způsobit nemalé komplikace a finanční těžkosti. Nezapomeňte proto před vycestováním toto pojištění uzavřít! Nezapomeňte také na finanční rezervu pro případné krytí lékařských úkonů. Pokud se budete pojišťovat u své pojišťovny, nezapomeňte též pojištění zahrnující odpovědnost za škodu vůči jiné osobě! (úraz na sjezdovce je vyšetřován přímo na sjezdovce policií jako dopr. nehoda). Noste ochranné lyžařské přilby!  PŘEDÁVÁNÍ POKOJŮ V DEN ODJEZDUPředávání pokojů v den odjezdu proběhne dle pokynů vedoucího zájezdu.Odjezd do ČR je po lyžování  kolem 17. hodiny. CK si vyhrazuje právo na změnu hodiny předání pokojů a hodiny odjezdu.   

*** Přejeme Vám krásné prožití Vašeho lyžařské ho kurzu ***

 
(c) Josef Rak 2007