100 let

Hokejový mač

Ve čtvrtek 22. prosince se v ČEZ aréně Pardubice uskutečnilo hokejové klání mezi maturanty a profesory našeho gymnázia. Po úvodním buly, vhozeném paní ředitelkou, maturanti nezachytili drtivý nástup mužstva profesorů, podporovaných Otakarem Janeckým a Martinem Střídou, a po první třetině již prohrávali 0:5.
Ve druhé třetině již studenti tolik neinkasovali, zato žákovský brankář Herudek na straně profesorů se již řádně zapotil a také inkasoval.
Ve třetí třetině byla na obou stranách řada šancí a padaly i góly, více do sítě profesorů. Slušně zaplněná tribuna hnala studenty k vyrovnání a hlasitě oslavovala každý jejich gól. Na ledě se také přiostřilo a k vidění byl vidět nejeden atraktivní pád v podání obou mužstev. K ozdobám celého utkání pak patřily osobní souboje u mantinelu v podání rodiny Janeckých.
Skóre se nakonec zastavilo na stavu 8:5 pro profesory.
Věříme, že pro diváky byl zápas opravdovým sportovním i uměleckým zážitkem.