100 let

Lyžařský výcvik v Nassfeldu (1.F,H, 5.A,B)

V týdnu od 5. do 10.2. proběhl lyžařský výcvik v rakouském zimním středisku Nassfeld. Kurzu se zúčastnilo 66 žáků jak na lyžích, tak i na snowboardu. Počasí jsme zažili mrazivé, slunečné, ale i sněžení. Sněhové podmínky byly ideální.  Žáci využili mnoha kilometrů sjezdových tratí od modrých až po černé, změřili si rychlost své jízdy při sjezdu i při slalomu mezi brankami.  Na počítačovém zařízení umístěném na horní i dolní stanici lanovky si mohli zjistit, kolik kilometrů ujeli denně na lyžích, kolikrát se svezli lanovkou a  jaké převýšení přitom překonali.  Kurz se obešel bez zranění. 

Malé hodnocení snowboardového družstva: všichni členové družstva prokázali již od prvního dne, že techniku jízdy na snowboardu ovládají dobře a velmi dobře, až mne to samotného překvapilo. A co mne překvailo ještě více, že všichni členové družstva dodržovali mé pokyny ohledně pohybu na sjezdovkách.

Velkou pochvalu rozhodně zaslouží Miloš, který poprvé stál na lyžích v pátek před odjezdem do Rakouska a v úterý už bez obav brázdil všechny úrovně zahraničních sjezdovek .

Na závěr bych chtěl poděkovat vedoucí kurzu a všem instruktorům za organizaci a bezproblémový průběh a také všem studentům, kteří aktivně pomáhali při nakládání i vykládání batohů a lyží z autobusu. 

Vložil:Burian

(c) Josef Rak 2007