100 let

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY LYŽAŘSKÉHO KURZU V RAKOUSKU

Lyžařský kurz v Rakousku Termín : 5.2. - 10.2.2012

Místo : Nassfeld / Hermagor , Rakousko

Odjezd : 5.2. v 8 hodin od gymnázia Příjezd : 10.2. v pozdních nočních hodinách

Ubytování : Jugendsporthotel Leitner ( hotel je cca 500 m od dolní stanice lanovky Millenium expres – cca 5 minut chůze ) Stravování : snídaně formou „švédských stolů“ , polední občerstvení přímo u sjezdovky ve vytápěné místnosti , večeře : polévka , hlavní jídlo , salát , dezert

Skipass : 5-ti denní skipass je zahrnut v ceně kurzu

Doprava : autobusem

Pojištění : každý si musí zajistit pojištění léčebných výloh , doporučujeme zahrnout do pojistných rizik odpovědnost za škodu vůči jiné osobě Bez pojištění není možné se kurzu zúčastnit !

Doklady : občanský průkaz nebo cestovní pas (platnost min. 3 měsíce ) kartička zdravotní pojišťovny

Cena kurzu : cena za ubytování + stravování + dopravu + skipass je cca 8600,- až 9000,- Kč Zaplacena záloha 3000,- Kč (prosinec 2011) . Doplatek bude uhrazen po návratu z kurzu (únor 2012) . V průběhu kurzu platí školní řád a studenti jsou před odjezdem poučeni o bezpečnosti , chování a organizaci kurzu. Povinnou výbavou je lyžařská nebo snowboardová přilba .

Doporučené vybavení : oblečení na lyže a snowboard (lyže a snowboard budou uloženy ve vaku), lyžařské rukavice (i náhradní), čepice, lyžařské brýle, sluneční brýle, opalovací krém, pomáda na rty, léky (v případě pravidelného užívání ), domácí oblečení, přezůvky . Nedoporučujeme brát s sebou šperky, notebooky a další cenné věci . Součástí hotelu je tělocvična – možnost sportovních her a stolního tenisu – sportovní oblečení , tenisky .

Středisko Nassfeld : Hermagor je nejmodernější skiaréna Korutan zahrnující 4 údolí, kde je možné využívat 110 km propojených sjezdových tratí s 5 kabinovými, 8 sedačkovými lanovkami a 17 vleky.Je zde nejdelší kabinová lanovka v Alpách „Millenium Expres“. Toto středisko je řazeno mezi „Top 10“ rakouských zimních středisek. Nassfeld leží na slunečném jihozápadě Korutan, na hranicích s Itálií. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány. Webové adresy : http://www.nassfeld.at , http://www.skiarena.at

(c) Josef Rak 2007