Gymnázium Pardubice

www.gypce.cz
gypced@supce.cz

Dašická 1083, 530 03 Pardubice


Soutěž České hlavičky

České hlavičky je projekt zaměřený na podporu talentované mládeže především v technických oborech a zvýšení zájmu mladých lidí o studium technických a přírodovědných oborů a vědeckou kariéru.  

Je zaměřen na středoškolskou mládež a žáky vyšších ročníků základní školy. Je realizován ve spolupráci projektu Česká hlava s VŠE v Praze, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Asociací pro mládež, vědu a techniku (AMAVET) a Sdružením na podporu talentované mládeže České republiky a dalšími generálními partnery projektu, kteří podporují v každém ročníku vybranou soutěžní kategorii. 

Do letošního ročníku jsme přihlásili jeden projekt středoškolský a tři projekty z nižšího gymnázia. Podle zaslaných materiálů komise vybrala v každé kategorii tři nejlepší a v září je pozvala do Prahy k ústní obhajobě projektů. Do této trojice se nominovala Klára Scholleová s projektem Regulace tepla v rodinném domě (nižší gymnázium) a Jan Hubík, Lukáš Fajt s projektem Hromadné zpracování dat o kosmickém záření (vyšší gymnázium).

Ve čtvrtek 22. 10. 2009 proběhne v Mahenově divadle v Brně galavečer České hlavičky 2009, na kterém budou vyhlášeni vítězové a který bude natáčet Česká televize (bude vysílán 17. 11. na ČT1).  Z naší školy se zúčastní někteří studenti z tříd 4. B a 4. J. Vzhledem k tomu, že návrat do Pardubic bude okolo 1 h v noci, budou studenti uvolněni z 1. a 2. vyučovací hodiny v pátek 23. 10.  

V. Vícha