Gymnázium Pardubice

www.gypce.cz
gypced@supce.cz

Dašická 1083, 530 03 Pardubice


Návštěva basketbalistů

Dne 12.5.2011 navštívili naše gymnázium dva basketbalisté z týmu BK JIP Pardubice, a to Martin Marek a Derek Wright Jr. S basketbalisty byla zapředena konverzace pomocí předem připravených, ale i na místě vymyšlených otázek. Ty byly opravdu různorodé – ptali jsme se jich na věci všední – jak se liší život v ČR od života v USA – ale i na věci nevšední, např. Co by si Derek vzal na pustý ostrov. DJ, což je jeho přezdívka vzniklá zkrácením jeho jména a přízviska – Derek Junior, na tuto otázku zodpověděl opravdu zajímavě – vzal by si na ostrov alespoň jeden McDonald. Tím se nám potvrdil všeobecně známý fakt, že Američani jsou na „mekáči“ závislí. Ne ale Derek, ten si občas (8× týdně) zajde taky do KFC.


Velmi poučné byl Derekův výklad o sportech v USA. Dozvěděli jsme se například, že v USA, ač se tam hraje nejprestižnější liga ve světě, je na hokej kladen mnohem menší důraz než v ČR, kde je v podstatě národním sportem. Také jsme se dozvěděli, jak se DJ vlastně ke sportu dostal přes vysokoškolský tým. V Americe je na ně kladen mnohem větší důraz, z těchto týmů si totiž manažeři profesionálních mančafů vybírají – draftují – hráče do svých řad.


Ptali jsme se také na soukromý život basketbalistů. Poté co holky zjistily, že je DJ volný, se od nich spustila smršť otázek, což měl být asi chabý pokus o flirt.


Návštěvu basketbalistů jsme si, dle mého, užili, naše angličtina také jistě nepřišla k úhoně, a proto si myslím, že by se podobné akce mohly konat častěji.

Jan Hrubeš, 5.B