Gymnázium Pardubice

gypced@supce.cz

Dašická 1083, 530 03 Pardubice

Nejlepší florbalisti v kraji jsou z Dašáku

V hale Na Střelnici ve Svitavách se 11.1.2012 uskutěčnilo krajské finále ve florbale SŠ. Družstvo našich chlapců odsadilo první místo. Jak lehce se to napíše  - odsadilo první místo, ale turnaj byl velmi vyrovnaný. Všechna utkání skončila o gól nebo remízou. První utkání naši chlapci hráli s Chrudimí a už ve čtvrté minutě prohrávali 0:2. Konečné vítězství 3:2 se rodilo až v posledních minutách druhého poločasu. Všechny tři goly vstřelil M. Ďopan. Druhý zápas proti Ústí nad Orlicí nezačal o moc lépe. Rychle jsme prohrávali 1:0. Poté se nám podařilo zápas otočit na 2:1, ale ani to nebyl poslední zvrat v zápase. Dvě minuty před koncem jsme opět prohrávali 3:2. Následoval time out trenéra, který stanovil taktiku na závěr zápasu. Po velkém boji kluci nakonec  zápas dvěma góly  otočili ve svůj prospěch a vyhráli 4:3.  Góly: Vlk M., Pavelka M, Matěna T. a ??. Předposledním zápasem mělo naše družstvo dvě výhry ostatní na tom byli hůře, ale prohra v posledním zápase by pro nás znamenala druhé místo. Poslední zápas proti Svitavám jsme zahájili v duchu tradice a inkasovali jsme jako první. Potřebovali jsme dát gól. Dali jsme dva a vedli 2:1. Soupeř vyrovnal. Obě mužstva bojovala o vítězství v turnaji.  Přidáváme pojistku na 3:2. Minutu a 15 vteřin před koncem rozhodčí uznává soupeři gól, který překvapil i hráče soupeře - 3:3 A to není všechno!! Hned po rozehrání rozhodčí opět úřaduje a  vylučuje našeho hráče prakticky až do konke utkání. Drama vrcholí. Soupeř se vrhá do útoku, ale naši hoši potřebnou remízu udrželi.  Góly -Pavelka, Ďopan a Burian. Remíza nás posouvá na první místo v turnaji. Pochvalu zaslouží všichni hráči i brankáři, ale nedá mi to , abych nezmínil dva nejlepší (ostatní prominou). J. Burian a M. Ďopan svou hrou jasně převyšovali ostatní. Při školní tělesné výchově často hrajeme florbal, tak víte, jak těžké je zkrotit flobalový míček. Ti dva ho snad měli na hokejce přilepený a další kousky co předváděli!! To byla podívaná. Toto berte třeba i jako pozvánku na zápasy Sokola Pardubice, který svoje prvoligové zápasy hraje v naší nové hale. Za Sokol Pardubice Ti  dva výše zmínění hrají. Teď komletní soupiska družstva:Ďopan Marek 7.A Burian Jakub 4.F Levínský Jakub 8.B Beneš Ladislav 8.A Hrnčíř Matouš 3.F Matěna Marek 4.F Novák Tomáš 7.A Mareček Tomáš 4.F Čala Adam 2.F Pelikán Jan 7.A Plachý Adam 2.H Pavelka Marek 6.A a Starý Dominik 4.J

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme.