Gymnázium Pardubice

www.gypce.cz
gypced@supce.cz

Dašická 1083, 530 03 Pardubice


Lyžák 1. F H J

Ve dnech 10.1 – 17.1 2009  třídy 1.F, H, J strávily bezpochyby jeden z nejkrásnějších školních týdnů.

Dne 10.01 v 10 hod  studenti 1. ročníků natěšeni nastupují do autobusu směr Velká Úpa a vyrážejí vstříc tak dlouho očekávanému LV. Po ubytování na chatě Miletě začíná rozřazování do družstev.

Poté přichází na řadu samotné lyžování a běžkování. Pro některé byl velký zážitek zjistit, jak se má lyžovat. Někdo málem vypustil duši na běžkách a někdo zlepšil svoji úroveň jak na sjezdových lyžích tak i na běžkách. Ke konci kurzu jsme byli všichni schopni sjet červenou sjezdovku, zabrzdit z vlastní vůle a ne o kamarády popřípadě pádem, dokonce si troufnu říct, že jsme vylepšili i běžecký styl á la „laňka“, který si mnozí z nás osvojili.

Naprosto všichni jsme ale byli spokojeni s počasím. Sluníčko a spousty sněhu. Ani těch několik zranění nezkazilo všeobecné sportovní nadšení.

Z lyžařského výcviku jsme si neodvezli jen zážitky z lyžování, ale také spoustu vzpomínek na čas strávený s kamarády na chatě. Byl nám k dispozici kulečník, stolní fotbálek, stolní tenis… Odevšad byly veselé rozprávějící hlasy.

Nenašel by se snad ani jediný účastník kurzu, který by na něj nerad vzpomínal. Zažili jsme báječných sedm dní!

 

A. Kulakovská, 1. H