Gymnázium Pardubice

gypced@supce.cz

Dašická 1083, 530 03 Pardubice

Olympiáda škol okresu Pardubice v OB

Dne 25. 4. 2007 se za pořádání ZŠ Závodu Míru a LPU uskutečnila Olympiáda škol okresu Pardubice ( zároveň finále přeboru škol Pardubického kraje). Závodníky z jedenácti škol přivítalo pochmurné, leč příjemné počasí. Závod se běžel na několik měsíců staré mapě z dílny mladých pardubických běžců, což na první pohled mohlo působit nejistě, chlapci však odvedli dobrou práci a mapa byla kvalitně zmapovaná. Přesto, že se běželo v okolí řeky Labe, jež každý zná téměř nazpaměť, nabídl závod velice rozmanitý terén. K vidění byly bažiny, neprostupný porost, louky, kopečky a běželo se i po samotném sídlišti. Pořadatelé odvedli vzhledem k úrovni závodu dobrou práci, nakonec se podařilo sehnat všechny ztracené závodníky a vše proběhlo bez vážnějších komplikací. V kategorii základních škol vyhrála s přehledem ZŠ Benešovo náměstí, která obsadila první místo ve všech dostupných kategoriích. Naše škola díky absenci závodníků v nejmladší kategorii ( a také díky třem diskvalifikacím) obsadila až třetí místo, zaznamenali jsem však alespoň výkony jednotlivců. V kategorii středních škol obsadili naši chlapci 3. -4. místo, vinu na tom má opět diskvalifikace nadějně zaběhnuvšího Marka Moravce, který mohl obsadit třetí místo, bohužel však špatně orazil kontrolu. Čest naší škole tedy zachraňovali až dívky z vyššího stupně. Se Sportovním gymnáziem se podělily o první místo, pohár však díky dobré práci některých žáků získala naše škola. Výkony jednotlivců: V kategorii D7( dívky 6. a 7. třída) obsadila pěkné sedmé místo Voldánová Barbora, v kategorii H7 ( chlapci 6. a 7. třída) si bronzovou medaili odnesl Ondřej Šimáček, těsně pod stupni skončil Václav Novotný. V kategorii D9 ( dívky 8. a 9. třída) skončila druhá o pouhé dvě vteřiny Lenka Knapová. V H9 nás zamrzela diskvalifikace Jana Novotného, jehož čas by odpovídal druhému místu. Druhý tedy skončil Ondřej Tichý, sedmý byl Jakub Lněnička. V DS byly dívky Procházková Michaela, Knapová Jana a Valachová Martina na prvním, čtvrtém a pátém místě. V HS obsadil velice pěkné druhé místo Lukáš Hovorka. Vcelku tedy pěkné závody.