Gymnázium Pardubice

www.gypce.cz
gypced@supce.cz

Dašická 1083, 530 03 Pardubice


Krajské kolo Středoškolského poháru v atletice – CORNY pohár

Dne 1. října 2009 se v Chrudimi konalo krajské kolo Středoškolského poháru v atletice. Účast na tomto finále si vybojovala družstva dívek i chlapců naší školy. Obě družstva obhajovala vítězství a postup do celostátního finále z loňského roku.

Závody se konaly za příjemného počasí. Družstvo chlapců naší školy skončilo na třetím místě a bohužel do celostátního finále nepostoupilo. I když je třetí místo hezkým výsledkem, naši studenti byli umístěním hodně zklamaní. Odstup od prvního družstva nebyl moc velký. Několika našim reprezentantům „odešla forma“ a bohužel právě při krajském kole dosáhli výkonů, které byly pod jejich možnosti. To se ve sportu někdy stává. Bohužel… Příští šance na lepší výsledek budou mít chlapci příští rok.

Děvčata potvrdila roli favoritek. Letošní krajské kolo bylo velice vyrovnané. Naše děvčata i přesto vyhrála a postoupila do celostátního finále. Ještě v polovině soutěže bylo naše družstvo dívek na 3. místě. Chlapci naopak po polovině závodu nepatrným rozdílem v soutěži vedli.

Oběma družstvům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a děvčatům gratulujeme k postupu. Budeme jim držet palce.

 

Zapsal Friedrich