100 let

REPUBLIKOVÉ FINÁLE PŘEBORU ŠKOL

REPUBLIKOVÉ FINÁLE   PŘEBORU ŠKOL
v orientačním běhu jednotlivců a družstev základních a středních škol

Dne 6. června 2007 se v Ostravě uskutečnilo Republikové finále přeboru škol. Závod se konal ve velice zajímavém a netradičním prostředí Ostravské ZOO. Závodníky přivítalo slunečné a teplé počasí. I když organizace závodu, které se zhostili Český svaz orientačního běhu a Městský svaz orientačního běhu Ostrava, působila na první pohled poněkud nejistě, obešla se bez závažnějších problémů a k vidění byl tedy velice solidní závod. Mapa působila poněkud nepřehledně, jelikož se v prostoru nacházely jak lesy a hustý podrost,tak i mnoho budov a výběhů pro zvěř, avšak k samotnému zmapování připomínky nebyly. Návštěvníci ZOO byli přítomni v areálu po celou dobu závodu, což mohlo některé závodníky znervózňovat, avšak samotný průběh to nijak nenarušilo. V kategorii družstev základních škol sice vyhrála Pardubická škola, avšak jednalo se o ZŠ Benešovo náměstí. Až dvanácté místo naší školy bylo oproti loňskému druhému místu velkým zklamáním. Příčinou špatného výsledku se také stala absence některých závodníků a dívek v nejmladší kategorii. Oproti tomu družstvo střední školy předvedlo skvělý výkon a obsadilo druhé místo, hned za Gymnáziem Rychnov nad Kněžnou. Výkony jednotlivců: Jak už bylo řečeno, v kategorii D7 se žádné závodnice neúčastnili. V kategorii D9 se naše jediná závodnice Anna Machourková umístila na 17. místě. Kategorii DS dle očekávání vyhrála Michaela Procházková, stejně jako minulý rok. Do první desítky se také dostala Jana Knapová se svým osmým místem. V kategorii H7 zaběhl výborně Ondřej Šimáček a umístil se na 6. místě, jeho spolužák Václav Novotný byl patnáctý. V H9 obsadil 8. místo Jan Novotný, náš druhý reprezentant, Ondřej Tichý, se bohužel během závodu zranil, sotva doběhl závod a obsadil tedy až 12. místo. V HS skončil Lukáš Hovorka těsně pod stupni, Ondřej Kopecký skončil na 19. místě. Toto je adresa stránek s kompletními výsledky k nahlédnutí: http://www.zslukasove.cz/obrf07/index.html