100 let

Výměna s německým gymnáziem

Ve dnech 22.–30. září 2008 se dvacet jedna studentek naší školy zúčastnilo výměnného pobytu v bavorském Buxheimu  Česká i německá děvčata byla s průběhem akce velmi spokojena, a tak se můžeme těšit, že na jaře příštího roku v naší škole uvítáme  návštěvu z buxheimského gymnázia.

    V následujících řádcích se s vámi účastnice výměny podělí o svoje zážitky:

    „Tak jsme vyjeli. Nervozita stoupá, čím víc se blížíme k Buxheimu. A pak jsme JE spatřili! Než jsme se stačili rozkoukat, odváželi si nás do svých domovů. Navzdory všem našim předsudkům a obavám byli všichni Němci moc
fajn.
Pobyt jsme si od prvního dne užívali. Po šťastném opětovném shledání druhý den jsme si prohlédli jejich školu a  odpoledne jsme navštívili místního starostu. V dalších dnech jsme si prohlédli místní klášter a zajímavosti nedalekého Memmingenu. Navštívili jsme také pohádkový zámek Neuschwanstein, jeden celý den jsme strávili v Legolandu. Víkend jsme prožili s rodinami-někteří z nás byli v Lindau, někteří v Ulmu, někdo se byl třeba i koupat.
 Abychom lépe poznali život německého studenta, strávili jsme s nimi také část vyučování.Velmi nás zaujalo.

    Týden rychle utekl a v pondělí už jsme se nemohli vyhnout smutnému loučení. Na znamení přátelství, která během pobytu vznikla, zasadili ředitelé našich škol stromek.
    Posledním bodem našeho programu byla návštěva Mnichova -  včetně Oktoberfestu, olympijského stadionu a samozřejmě nakupování.
    A pokračování? … Počkejte si na jaro 2009 …

(c) Josef Rak 2007