100 let

PŘESPOLNÍ BĚH - KRAJSKÉ FINÁLE

Ve středu 15.10.2008 proběhla v Letohradě Krajská olympiáda v přespolním běhu. Centrum bylo na střelnici místního biatlonového klubu a o cenné kovy se zápasilo na přilehlých běžeckých tratích. Do krajského kola postupovalo v každé kategorii vždy nejlepší družstvo z okresního kola, takže se tu sešli opravdu jen ti nejlepší běžci pardubického kraje. Z našeho gymnázia postoupilo z okresního kola pouze družstvo chlapců v kategorii SŠ. A vedlo si velmi úspěšně. Na trati o parametrech 5km a 250m převýšení vedoucí převážně po lesních cestách družstvo ve složení Lukáš Gdula, Lukáš Hovorka, Michal Bartyzal, Lukáš Kuta, Martin Kucián a Michal Kucián zvítězilo o jediný bod před družstvem Střední technické školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové, bodový náskok před třetím družstvem byl již značný. Navíc Lukáš Gdula obsadil 2. místo v jednotlivcích, čímž podtrhl úspěch našeho gymnázia. Slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastnil i starosta Letohradu, který nejlepším pogratuloval a předal medaile.Toto je pohled na akci jednoho ze závodníků. Gratulujeme.