100 let

Absolventský ples

V pátek 14. 11. 2008 se uskutečnil historicky 1. absolventský ples. Zúčastnilo se cca 800 návštěvníků - učitelů, absolventů, hostů. Na plese proběhla anketa, jak často pořádat tento ples. Výsledky ankety : pro každoročně hlasovalo 286 absolventů, pro jednou za dva roky 66 absolventů. Ohlasy na ples jsou příznivé. Naše rozhodnutí je - ples budeme pořádat každoročně - termín příštího plesu je sobota 5. prosince 2009.

Článek v Pardubickém deníku :

Ples absolventů: Téměř vyprodáno

Pardubice - Kolem osmi stovek absolventů se v pátek sešlo v pardubickém Ideonu na historicky prvním absolventském plese Gymnázia Dašická.

„O ples byl velký zájem. Lístky na sezení jsme prodali všechny,“ uvedla ředitelka gymnázia Jitka Svobodová.
Mezi absolventy této školy patří mnoho známých osobností z oblasti kultury, sportu i politiky. „Chodili k nám slavní hokejisté Dominik Hašek, František Musil nebo Michal Sýkora, ale také olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle. Z umělců jsou našimi nejznámějšími absolventy Jiří Bartoška a František Filipovský,“ informovala náš Deník Jitka Svobodová.

Nikdo ze slavných absolventů ale na ples nedorazil. Potkat však bylo možné například bývalého místopředsedu ODS Miroslava Macka, který je známý svým incidentem s Davidem Rathem.

Gymnázium Dašická se za dva roky dočká stého výročí svého vzniku. Ale na oslavy tohoto jubilea se připravuje už nyní. „Sestavujeme almanach se seznamem absolventů a také o historii školy a určitě uděláme i den otevřených dveří ,“ dodala Svobodová.
(c) Josef Rak 2007