100 let

Národní výběrové konference Evropského parlamentu mládeže

Ve dnech 22. – 25. března 2012 se naše pětičlenná delegace (ve složení Natálie Dostálová, Veronika Wilhelmová, David Radosta, Dominik Němec a Klára Scholleová) zúčastnila již jako tradičně 14. Národní výběrové konference Evropského parlamentu mládeže (14th National Selection Conference of EYP CZ), na niž jsme se probojovali přes regionální předkola a která se letos konala v Karlových Varech. Jako první jsme absolvovali teambuilding, kdy jsme se seznámili s našimi dočasnými kolegy, a následně jsme diskutovali mj. útoky a urážky mířené proti homosexuálům, transakční daň EU, napětí v Íránu, má-li být Island přijat do EU či témata spojená se smlouvou ACTA a ochranou duševního vlastnictví.

Naše výprava byla opět úspěšná, z čehož nám, jejím členům, plyne roční členství v EPM ČR (tedy se můžeme účastnit i jiných zasedání i v zahraničí) a právo reprezentovat Českou republiku jako delegáti na jednom zahraničním zasedání.

Doufáme, že nás EPM ČR vyšle na nějaké zajímavé místo, a také děkujeme paní profesorce Kristýně Šebkové za její neúnavnou podporu dašáckého EYPismu.

EYP tým Gymnázia Dašická

(c) Josef Rak 2007