100 let

26.4.2007 - MF Dnes - Úroveň gymnázia? 95 procent absolventů studuje vysoké školy

Do čtyřletého studia jsme měli sedmdesát pět zájemců na devadesát míst a tento fakt nás nutí k zamyšlení. Autoři článku v MF Dnes z 12. dubna to vysvětlují tak, že úroveň naší školy upadá.
Jaké vidíme příčiny?
Loni jsme měli sto dvacet zájemců na devadesát míst. Jestliže rodiče vědí, že letos mohou vzít obě pardubická gymnázia po devadesáti žácích a znají náročnost studia u nás, řada z nich je na vážkách.
Uškodit nám mohla i skutečnost, že jsme původně letos podle předchozího principu „střídání“ měli přijímat šedesát žáků, což podpořila nepravdivá informace uveřejněná v MF Dnes dne 10.1.2007.
Po prvním kole přijímacích zkoušek můžeme říci, že se k nám hlásí kvalitní uchazeči, kteří zvládli zkoušky na stejně dobré úrovni jako studenti přijatí v předchozích letech. To je výborný základ pro výuku a my můžeme slíbit, že k maturitě a pro vysoké školy budou opět kvalitně připraveni.
Klesá úroveň školy?
Podívejte se na stránky www.gypce.cz na naši výroční zprávu za loňský rok a udělejte si obrázek sami. Naši studenti se umístili na předních místech ve všech oborech a letos úspěchy pokračují. 95% našich maturantů studuje vysoké školy, mnozí na školách s velkým převisem uchazečů (a také je úspěšně dokončují).
Názory více než dvanácti set studentů a jejich rodičů z anonymních dotazníků jsou zpracovány na webu školy.
Biflování a málo diskuse?
V prosinci 2005 navštívil Gymnázium Dašická prezident Václav Klaus a po hodinové besedě se studenty naší školy řekl, že by klidně zrušil další program a zůstal by na gymnáziu celé dopoledne. Výbornou schopnost studentů diskutovat v anglickém jazyce potvrdil také tajemník vyslanectví USA či důstojník švédské letky Grippenů, kteří se účastnili besed na gymnáziu.
Vás všechny a především pana Rychtáře z Pardubic, který v článku MF Dnes hovoří, srdečně zveme k prohlídce naší školy. Diskusi se studenty Vám umožníme.

O autorovi| Vladimír Vícha, zástupce ředitelky Gymnázia Dašická Pardubice

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj.
Stáhnout originál
(c) Josef Rak 2007