100 let

VYNIKAJÍCÍ CELOSTÁTNÍ FINÁLE PŘEBORU ŠKOL V ORIENTAČNÍM BĚHU

CELOSTÁTNÍ FINÁLE PŘEBORU ŠKOL V ORIENTAČNÍM BĚHU
Dne 7.6. 2006 se v Pileticích v areálu Šrámkova statku uskutečnilo celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu. Vlaková cesta závodníků z Gymnázia Pardubice pod vedením pana profesora Buriana proběhla bez jakýchkoliv problémů. Pořadatelem závodu byla TJ Slavia Hradec Králové, oddíl orientačního běhu, která start naplánovala na 11 hodin, avšak z důvodu pozdního příjezdu jedné ze škol byl odložen o 15 minut. V několika prvních minutách závodu mírně pršelo, ale to mu na kráse neubralo. Terén byl velice rozmanitý s opuštěnými lomečky. Do cíle nakonec dorazili všichni závodníci. Účast byla hojná, do kategorie základních škol a víceletých gymnázií se přihlásilo 15 škol, do kategorie gymnázií stejný počet. Naši závodníci předvedli skvělé výkony a ocitli se i na stupních vítězů, přičemž z naší školy v kategorii D III podala nejlepší výkon Lenka Knapová (3.místo), v D IV Anežka Bolechová (9.místo), v D V vyhrála Michaela Procházková, 2. byla Hermanová Zuzana,v H III byl nejlepší Ondřej Šimáček (5.místo), v H IV Ondřej Tichý (4.místo) a v H V Lukáš Hovorka (14.místo).