100 let

Fantom pIšQworek útočil v Pardubicích

Poslední den oblastních turnajů proběhl i v Pardubicích v prostorách Gymnázia Dašická. Celkem se účastnilo jedenáct týmů. A jaké to bylo? 

Do školy se dostavilo jedenáct týmů, multimediální třída nejprve zející prázdnotou se pomalu začala plnit. Domácí měli jednoznačnou početní převahu nad ostatními týmy. Záhadou turnaje se stal hráč, který úzkostlivě tajil svou identitu a zejména tvář černou kuklou, nazvali jsme jej fantomem piškvorek.

Po úvodním vysvětlení pravidel a tradičnímu lehkému zmatku při rozdělení do skupin se nakonec všichni usadili ke stolům a začali hrát. Úvodní skupiny byly čtyři, tři po třech týmech a jedna skupina po dvou. Z každé skupiny postupovaly dva týmy do pavouka. Atmosféra panovala vcelku přátelská a chvílemi dosti hlučná, občas proříznutá výkřiky typu: „Ježiš, já sem blbej!“ případně: „Joo, já jsem vyhrála!“. Do pavouka se probojovali Delťáci (DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie), proti kterým nastoupili Charlie z Gymnázia Dašická, Výběr hvězd T. Šimona proti Nedohodli jsme se, oba týmy rovněž z Gymnázia. Kariho armáda versus OA PCE II. a Krtečkovy kuličky proti Bulíkům.

Týmy mezi sebou řešily proti komu do pavouka postupují, o čemž svědčí krásná hláška: „A jako kapitán týmu jsem šel příkladem a prohrál!“ První pavoukový turnaj skončil výhrou 20:0 ve prospěch týmu „Nedohodli jsme se“, což poražený Výběr hvězd T. Šimona nesl tak těžce, až se jejich fantom odmaskoval a ukázal všem svou tvář. Kapitán k tomu řekl: „My víme že jsme nejlepší, tudíž nemáme potřebu vítězit, dáváme šanci ostatním!“ Nicméně ačkoliv vypadli, zůstali u zbytku turnaje a povzbuzovali ostatní týmy řehtačkou a hraním na foukací harmoniku. Další vyřazený tým OA PCE II. zase ochotně zapózoval se svým „Hraj FAIR PLAY“ na tričkách.

Do semifinále postoupili Kariho armáda, Charlie, Bulíci a Nedohodli jsme se. Fanouškovská základna s řehtačkou a melodií Pata a Mata hranou na foukací harmoniku se volně přesouvala od stolu ke stolu a šířila pohodovou atmosféru. Třetí místo nakonec vybojoval tým Charlie.

1.Nedohodli jsme se - Jan Zvolánek, Pavel Šustek, Jaroslav Bartoš, Jan Táborský a Jan Dvořák.

2.Kariho Armáda - Mirek Hakl, Martin Karcol, Nikola Havlasová, Oskar Hofman, Jakub Straus.

3.Charlie - Aleš Kožený, Tomáš Vařecha, Marek Zpěváček, Petr Nešpůrek, Matouš Hrnčíř

                                                                                                                                                             (zapsala: Adéla Šrutová, 7.B)

(c) Josef Rak 2007