100 let

Rekord: Největší počet absolventů jedné školy na společné fotografii

V den oslav se na gymnáziu zaregistrovalo 1919 absolventů a zatím jsme předpokládali, že jsou také na společné fotografii před školou. Pan fotograf nám nyní dodal digitální fotografii v plném rozlišení, kterou jsme umístili i na web gymnázia,  a také papírovou fotografii o rozměrech 100x60 cm. Ukázalo se, že na digitální fotografii lze provést součet absolventů.  

Na fotografii je 1656 absolventů

Je vidět, že řada absolventů se zaregistrovala, vyzvedla si upomínkové předměty a před školu se k fotografování nedostavila. Náš rekord se tím o něco snížil, ale připadalo nám poctivé provést sčítání na fotografii a do knihy rekordů dát správný údaj.

(ke stažení: malá verze, velká verze)

Nejstarší účastnicí byla 97letá paní Olga Melounová, která maturovala v roce 1932. Nejmladších absolventů z roku 2010 bylo 22. Nejpočetněji zastoupený byl maturitní ročník 1973 – 70 absolventů.Nejčastější příjmení bylo Dvořák (11x), Nováková (9x), Novotná (9x).Absolventi přijeli mimo jiné z Belgie, Finska, Francie, Německa, Rakouska, Slovenska, Švédska, Švýcarska, Ukrajiny, USA a nejvzdálenější účastník z Japonska.

Po fotografování prošel průvod absolventů Pardubicemi do ČEZ Arény, kde se konal bohatý program, v němž vystoupili převážně studenti Gymnázia Pardubice Dašická. Gymnáziu a všem přítomným v ČEZ Aréně popřál a připil 92letý absolvent pan Václav Pánek. 

(c) Josef Rak 2007