100 let

pIšQworky - krajské kolo - vítězství!!!

Do zmrzlých Pardubic se sjeli další piškvorkářské týmy. Dnes jich proti sobě nastoupilo celkem osm.

Po ranních zpožděních, která trochu pozdržela začátek turnaje se k nám nakonec připojil i tým Black Death z Ústí nad Orlicí. Po rozlosování vznikly dvě skupiny, ve kterých proti sobě nastoupily týmy následovně – v první skupině Nedohodli jsme se, Black Death, Kariho armáda a Gympl Skillers. V druhé skupině to byly týmy A tým, Gym Polička, B3 a Charlie.

Turnaj také poctila milá návštěva – paní Petra Pospíšilová z Krajského úřadu, který udělil pIšQworkám 2010 záštitu. Během toho se začalo hrát ve skupinách, ze kterých všechny týmy postoupily do pavouka.

V pavoukovi proti sobě nastoupili A tým a Kariho armáda, mezi kterými došlo k remíze, takže museli změřit své síly v následném duelu. Dál proti sobě nastoupili Charlie a Nedohodli jsme se, což hráči z týmu Charlie komentovali slovy: „Tom nám to, Kari (člen Kariho armády, se kterými hráli ve skupině) pěkně posxxx!“

Dále následovaly týmy Gym Polička proti Gympl Skillers a B3 proti Black Death.

Celou dobu panovala tichá atmosféra, plná soustředění, protože se bojovalo o jediné postupové místo do celorepublikového finále v Brně. Přesto občas od nějaké dvojice vzešel výbuch smíchu, který chvilkové dusno krásně pročistil.

Do semifinále postoupily týmy Nedohodli jsme se, Black Death a Gympl Skillers. Z duelu mezi Kariho armádou a A týmem vyšli jako vítězní A tým, kteří však podlehli Nedohodli jsme se. V souboji o třetí místo A tým porazili i Gympl Skillers. Zbyl nám tedy poslední lítý boj mezi Nedohodli jsme se Black Death, který provázelo takřka hrobové ticho, což bylo dost netypické vzhledem k ostatním turnajům, kde obvykle panoval čilý ruch.

Nakonec vše dobře dopadlo pro tým Nedohodli jsme se z Gymnázia Dašická v Pardubicích, tak si hoši odnesli domů pohár pro vítěze a bílá piškvorková trička, v kterých nastoupí už za týden proti dalším týmům, tentokrát z celé české republiky na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně.

Složení vítězného týmu "Nedohodli jsme se" – Jan Zvolánek, Pavel Šustek, Jaroslav Bartoš, Jan Táborský, Jan Dvořák

                                                                                                                     (zapsala Adéla Šrutová, 7.B)

(c) Josef Rak 2007